Ako efektívne predávať neviditeľné služby?

Umiestnené v kategórii: Písanie textov - copywriting

Prečítali sme za Vás

Jak prodat neviditelné je názov malej, zato obsahovo veľmi bohatej knižočky od Harry Beckwitha, ktorý vytvoril tohto sprievodcu moderným marketingom s cieľom dať dokopy užitočné rady o predaji služieb. Pokiaľ predávate služby a marketing nie je pre vás cudzí pojem, určite viete, o čom je reč. Služba je neviditeľná, nehmatateľná, zákazník ju nemôže vopred vyskúšať, a preto je predaj oveľa viac ako pri produktoch založený na dôvere. Získať si ju však vôbec nie je jednoduché a udržať ešte ťažšie.

Aby zákazníci kupovali mačku vo vreci so záujmom a boli ochotní platiť za ňu vami požadovanú cenu bez reptania, to chce tvrdý tréning, určite to však nie je nemožné. Referencie sú externé vplyvy, ktoré dokážu pomôcť, no aj v tomto prípade to hlavné musí vychádzať zvnútra, teda od z firmy, od vás. Dobré referencie totiž nenahradia neprívetivý prístup, nepresvedčivé presviedčanie či neprofesionalitu akéhokoľvek druhu a ktoréhokoľvek stupňa.

Komunikácia, zjednodušenie, výhody, vďačnosť… ako a kde začať, čo a ako povedať, kedy a čo urobiť, jednoduchý, zato veľmi osožný návod dáva práve táto knižka, ktorú určite nestačí prečítať si jedenkrát. Učebníc novodobého marketingu je mnoho, no väčšinou pojednávajú o produktoch, už menej o neviditeľných službách. Pritom práve služby sú to, čo robí aj produkty jedinečnými.

Knižka Jak prodat neviditelné patrí aj medzi naše obľúbené a verím, že po jej prečítaní si ju zoberiete za svoju aj vy.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie