Čo je SEO optimalizácia?
Pre koho je SEO optimalizácia určená?
Čo Vám SEO optimalizácia prinesie?
SEO optimalizácia – rozmenená na drobné?


Čo je SEO optimalizácia?

Dynamická web stránka je ako jin a jang. Je nevyhnutné pozerať sa na ňu komplexne a riešiť príčinu, nie dôsledok jej fungovania. Pokiaľ sa zameriame len na niektoré časti, tie chýbajúce nám to dajú pocítiť.
Obsahová stránka webu je popri wow grafike často zanedbávaná. SEO – Search Engine Optimization – optimalizácia pre internetové vyhľadávače ako sú Google, Yahoo, Zoznam, Atlas a iné, sa sústredí práve na obsah. Úlohou SEO optimalizácie je vytvoriť taký obsah, ktorý klienti vo vyhľadávačoch vyhľadávajú a ponúknuť im ho v správny čas.
Web stránka môže byť optimalizovaná z viacerých pohľadov – zvnútra a zvonku. SEO optimalizácia by mala najprv zabezpečiť kvalitný obsah, aby sa následne mohla zamerať na pritiahnutie pozornosti z externých oblastí. Základom pre optimálne fungujúcu web stránku je mať poriadok na vlastnom webe, aby sme mohli prijímať návštevy.
 

SEO optimalizácia veľmi úzko súvisí s kvalitnými textami, no nie len s tými. Komplexný pohľad na SEO zahŕňa:

On site SEO – optimalizácia v rámci stránky
 • Analýza obsahu a kódu
 • Optimalizácia obsahu a kódu
 • Copywriting
 • Kľúčové slová
Off site SEO – optimalizácia mimo stránky
 

Profesionálne zrealizovaná optimalizácia dokáže Vašu web stránku posilniť a posunúť na vyššie pozície vo vyhľadávaní bez dodatočne platenej reklamy. Posunie Vás tak bližšie ku klientom. SEO optimalizácia robí z Vašej web stránky kvalitný zdroj odborných informácií, ktorý Vám šetrí čas a prináša zisk. V DLHODOBOM HORIZONTE!

Pre koho je SEO optimalizácia určená?

 • Pre internetové vyhľadávače – SEO optimalizácia je zameraná predovšetkým na roboty, ktoré čítajú stránky ako prvé a na základe relevantného obsahu ich posúvajú v rebríčku dôležitosti bližšie k návštevníkom.
 • Pre web stránky každého druhu – optimalizovaná stránka je dnes už základným štandardom pre Vaše fungovanie na webe. Internet ponúka nepreberné množstvo prezentácií rôzneho druhu. Pokiaľ je Vaša web stránka len jednou z mnohých, šance na úspech sú minimálne.
 • Pre internetové obchody – SEO optimalizácia sa netýka len firemných prezentácií, ale aj e-shopov. Správny kód, logická štruktúra a mapa stránok a mnohé iné technické parametre napomáhajú úspešnosti e-shopu.
 • Pre microsites – microsite je jedným z podporných prostriedkov optimalizácie a zároveň aj microsite môže byť optimalizovaná. A nielen môže, ale aby splnila svoj účel, jednoducho musí.
 • Pre portály – skutočnosť, že portály sa aktualizujú samy, nie je tak celkom pravdivá. Optimalizácia sa rovnako týka aj portálov. Pokiaľ je totiž portál postavený na zlých základoch, samooptimalizácia prostredníctvom textu mu nepomôže.
 • Pre konečných návštevníkov – môže to vyzerať, že SEO optimalizácia je tu len kvôli vyhľadávačom. Ale nie je to tak. Všetko má svoj skrytý význam a rovnako aj optimalizovanie stránok. V konečnom dôsledku všetky aktivity týkajúce sa SEO optimalizácie smerujú k tomu, aby boli stránky lepšie vyhľadávané, aby tak mohli byť nájdené potenciálnymi zákazníkmi skôr a jednoduchšie. Takže SEO optimalizácia je tu hlavne pre konečných návštevníkov.
 • Pre všetkých, ktorí chcú mať kvalitnú web stránku – všetky kroky optimalizácie smerujú k tomu, aby Vás zákazníci našli. Na to, aby Vás našli, musí byť stránka kvalitná. A keď Vás už nájdu, aby naozaj kvalitná bola.
 • Pre všetkých, ktorí chcú ušetriť na iných formách reklamy – správne optimalizovaná stránka Vám pomôže získať klientov aj bez platenia za iné formy reklamy a predbehnúť konkurenciu. SEO Vám umožní aj bez platenej reklamy dosahovať zaujímavú návštevnosť a získavať nových klientov.
 • Pre lepšiu podporu iných foriem reklamy – pri využívaní platených foriem reklamy (preklik na reklama vo vyhľadávačoch) správne SEO optimalizovaná stránka pomôže zabezpečiť vyššiu efektivitu celej on line kampane. Google totiž vyhodnocuje okrem samotnej kampane aj kvalitu spracovania a relevanciu web stránky, na ktorú je kampaň smerovaná.

V konečnom dôsledku je teda SEO optimalizácia určená pre efektívny predaj na internete.

 

Čo Vám SEO optimalizácia prinesie?
 • rýchlejšie a jednoduchšie vyhľadanie pomocou full textových odkazov – SEO optimalizované stránky sú vyhľadávané skôr, častejšie, rýchlejšie a na popredných pozíciách
 • viac nových návštev, a teda potenciálnych klientov – rýchlejším a jednoduchším vyhľadaním sa SEO optimalizované stránky dostanú ku klientom skôr. Ak sú kvalitne spracované po všetkých stránkach, dokážu aj skôr presvedčiť.
 • kvalitnejšiu web stránku od základu – vzdušné zámky sa rýchlo rozplynú. Kvalitný základ Vám umožní pokračovať v nadstavbe.
 • zvýšenie povedomia o Vašich produktoch a službách – čím častejšie a rýchlejšie sa Vaša SEO optimalizovaná stránka dostane ku klientom, tým  viac klientov sa o Vás dozvie.
 • úsporu na reklame iného druhu – pokiaľ Vás klienti nájdu aj bez reklamy, prečo neinvestovať niekde inde?
 • podporu iných druhov platenej reklamy – ak sa rozhodnete využiť platené formy reklamy, SEO optimalizácia ich bude vhodne podporovať.
 • efektívne využitie finančných zdrojov – efektívna SEO optimalizácia a efektívna on line reklama Vám pomôžu efektívne ušetriť a získať.
 • dlhodobé riešenie – platená reklama Vám zabezpečí návštevníkov rýchlo a krátko. Ako príde, tak odíde (pokiaľ ju ustavične nedopujete financiami). SEO riešenie je dlhodobé. Ako z hľadiska implementácie, tak aj trvania.
 

SEO optimalizácia – rozmenená na drobné?

Pokiaľ ste sa rozhodli, že Vaša stránka potrebuje optimalizovať, radi Vám s tým pomôžeme. Vypracujeme plán SEO optimalizácie Vašej web stránky na mieru.

1. Analýza obsahu a kódu – zistíme, čo funguje a čo je potrebné podporiť.
2. Analýza konkurencie – preštudujeme aj Vašu konkurenciu, aby sme ju mohli poraziť.
3. Návrh riešenia – odporučíme najvhodnejší variant na Vašu mieru.
4. Logická štruktúra – plán je základom poriadku. Vhodná štruktúra zabezpečí prehľadnosť Vašej stránky.
5. Hodnotný obsah – odborný a kvalitne spracovaný obsah poskytne klientom to, čo hľadajú.
6. Registrácia v katalógoch – zabezpečíme, aby Vás našli všade, kde Vás môžu hľadať.
7. Pravidelné aktualizácie – budeme Vás udržiavať v hre.
8. Spätné odkazy – dáme o Vás vedieť.

Kontaktujte nás. Radi Vám osobne predvedieme ako SEO optimalizácia funguje a navrhneme najvhodnejší variant priamo pre Vás.