Kedy dať na web odborné texty?

Umiestnené v kategórii: Seo články na webové stránky Seo texty Texty na webové stránky

Naposledy sme sa zamerali na odborné texty a skupiny, pre ktoré sú určené. Kedy sa teda s textami popasovať na odbornejšej úrovni, prípadne sa priamo obrátiť na odborníkov? Napríklad keď:

ponúkate tovar/ službu, ktoré si to vyžadujú – nie každá komodita si získa dôveru pekným vzhľadom. Väčšina z nich potrebuje podporu backgroundu v podobe dôkladnejších informácií ako je popis obrázku.

oslovujete publikum, ktoré to požaduje – každému publiku nestačia len pekné fotky a ohurujúce slogany. Mnohé oblasti si žiadajú viac. Viac podrobných informácií, viac skúseností, viac realizácií, jednoducho viac odborných textov, ktoré dokážu danú problematiku priblížiť a vysvetliť.

je vaším cieľom informačný web, nie imidžová prezentácia – ak tvoríte microsite s cieľom rýchleho efektu, reklamné slogany sú viac ako vítané. Pokiaľ však budujete informačný obsahovo bohatý web, krátke stručné vety nebudú postačujúce. Odborné texty naplnia nielen obsah informačnej stránky, ale aj očakávania zákazníkov pri jej objavení. 

chcete doplniť imidžovú prezentáciu plnohodnotnými informáciami – aj imidžové mikro weby po získaní prvotného záujmu potrebujú doplniť informačný náboj. A práve tu pomôže web bohatý na obsah vo forme odborných textov. Pokiaľ totiž malý pekný webík klienta osloví, no neposkytne už nič viac, hlbšie či bližšie, čo by mu pomohlo v rozhodovaní o kúpe a potvrdení si potrebných info, cieľ nebol splnený.

si myslíte, že to predsa všetci poznajú, netreba o tom zbytočne písať – tak toto je jednoznačný dôvod siahnuť po copywriterovi. Pokiaľ si myslíte, že váš tovar musí predsa každý poznať, skúste sa opýtať priateľov a známych na veci, ktoré sú pre vás samozrejmé. Pokiaľ s tým robíte každý deň, je to pre vás rutina, no ľudia, ktorí si vašu službu či produkt kupujú, k vám chodia práve preto, že pre nich je to pravý opak. Preto neváhajte a stavte na odborné texty, ktoré vám pomôžu zviditeľniť to, čo vy už nevidíte.

 

Prečo staviť na odborné texty?

viac ako základné info – teda viac ako odbitie zákazníka v prvej línii pochválením o nás a kontaktmi. Odborné texty poskytnú zákazníkovi rozsiahlejšie, často aj technické informácie, ktoré hľadá. Veď preto ľudia chodia na web – aby sa dozvedeli viac.

lepšia vyhľadateľnosť – z odborných textov sa poučia aj vyhľadávače, ktoré práve vďaka nim prídu na to, že tento problém je zrejme dôležitý, preto sa o ňom toľko pojednáva, a teda naservírujú stránku presne tomu čitateľovi, ktorý sa oň zaujíma.

cielenejšie publikum – pokiaľ si niekto príde na web len zasurfovať na vlnách všeobecných fráz, zrejme nemá vážny záujem o podrobnejšie dáta, a teda jeho cieľom nie je dozvedieť sa viac, vytvoriť si vzťah k danému produktu či službe, aby si ho mohol zaobstarať. A funguje to aj naopak. Odborné texty priťahujú zainteresované publikum.

vzdelávanie potenciálnych záujemcov – poskytovaním komplexných informácií si zároveň vychovávate vlastné publikum a posúvate ho tým smerom, ktorým potrebujete. Vyhnete sa tak základným otázkam laikov, ktorí v konečnom dôsledku chceli niečo úplne iné a získate obecenstvo, ktoré bude nielen rozumieť vaším službám, ale aj potrebe vlastniť ich, a teda platiť za ne im príde prirodzené.

odbúranie často kladených otázok – a tým úspora času na neefektívne telefonáty. Odborné texty nemusia vždy znamenať len nezrozumiteľné frázy, tabuľky plné čísel a kvačiek…A ani neznamenajú. Obsahovo bohaté weby majú logickú a prehľadnú štruktúru a dôslednú náplň, ktorá zodpovedá presne na tie otázky, ktoré potenciálni klienti hľadajú.

zvýšenie informačnej hodnoty stránky – a teda aj firmy. Mať na webe len vizitku už dávno nestačí. Samozrejme pokiaľ nie ste veľká firma (aj pre tú je to už primálo) alebo je vaším cieľom len prezentácia zapadnutá prachom medzi ďalšími miliónmi podobných. Ak chcete poskytnúť zákazníkom niečo viac, poskytnite im plnohodnotné informácie. Napríklad pomocou odborných textov.

budovanie značky – v konečnom dôsledku majú odborné texty vplyv na branding, teda na celú vašu značku. Pomaly, zato isto zvýšia kredit spoločnosti v očiach verejnosti, s čím súvisia mnohé ďalšie želané pozitíva.

Zostanete teda pri jednoduchých vizitkách tipu Zlaté stránky? Alebo vaše ambície siahajú vyššie?

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie