Kedy je blog čítaný?

Umiestnené v kategórii: Písanie seo textov Písanie textov - copywriting Seo texty

V poslednej dobe sa s blogmi roztrhlo vrece a nakoľko ich zriadenie nie je technicky náročná záležitosť, ich udržiavanie je čosi iné, dnes už píšu takmer všetci mladí ľudia, ktorí majú chvíľku času či inšpirácie. Ako to však s blogmi skutočne je, akú majú úroveň, trvácnosť či odbornosť?

Je samozrejme rozdiel medzi blogom súkromným a firemným. My si zoberieme na mušku firemné blogy so špecifickým zameraním, zriaďované za účelom získavania potenciálnych zákazníkov a zvyšovanie predaja. Hoci začať súkromne rozvíjať svoje hobby, ktoré následne pretavíte do zárobkovej činnosti, je asi najvysnívanejším povolaním. O rozprávkach je však trošku iná kapitola našej činnosti, tentokrát zostaneme v realite. Otázka znie, kedy budú ľudia čítať váš firemný blog?

Ako tvrdí odborník na slovo vzatý Ewen Chia vo svojej učebnici na zarábanie miliónov na internete, váš blog bude pre potenciálnych klientov zaujímavý, keď im zodpovie na nasledovné otázky:

Dozvedel som sa niečo nové? – človek je tvor od prírody zvedavý, času má málo a nepodstatné informácie filtruje. Čítať bude preto len to, kde sa dozvie niečo nové, zaujímavé či inšpirujúce. Pokiaľ nemáte trhákov plné vrece, nezúfajte. Najdôležitejšie informácie sú vždy tie najjednoduchšie. Veď už Robert Fulghum tvrdil, že: Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole. :) Podané novým spôsobom budú aj staré pravdy pôsobiť inak.    

Páči sa mi štýl, akým autor podáva informácie? – pokiaľ nezaujmete novinkami, no štýl písania firemného blogu je zrozumiteľný, ľahko čitateľný či dokonca návykový, máte tiež čiastočné plus. Ľudia sa radi vracajú k príjemným veciam aj v biznise. Samozrejme takýmto spôsobom je potrebné podávať aj vysoko chytľavé informácie, no keď sa z času na čas objaví aj málovravný článok, no v prirodzenom podaní, určite to vášmu firemnému blogu neublíži.

Veril by som mu? Chcel by som poznať ďalšie jeho názory na podobné témy? – presvedčivosť je ďalšou dôležitou pointou, ktorá buduje dôveru predstavujúcu základ každého vzťahu. Obchodný nevynímajúc. Pokiaľ sa štýlom vášho firemného blogu priblížite zmýšľaniu a pohľadu členov vašej cieľovej skupiny, sami sa budú k vašim článkom pravidelne vracať, zdieľať vaše názory a následne kupovať vaše produkty. A je viac ako pravdepodobné, že kedysi to bola knižná klasika, ktorá zadávala témy rozhovorov na spoločenských akciách, v najbližšej dobe to budú blogové témy.

Pokiaľ sa vášmu firemnému blogu podarí úspešne absolvovať vstupný proces na jeho on-line pole pôsobnosti a získa si čitateľov, ktorým poskytne požadované výhody, vaše publikum sa začne rozširovať a generovať prostriedky. A o to vlastne blogu ide. :)

Snáď sa teda darí blogovať aj nám :). Dajte nám vedieť váš názor, aby sme sa mohli ďalej zlepšovať.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie