Náš logo príbeh

Umiestnené v kategórii: Písanie seo textov Písanie textov - copywriting

Medzi sviatkami a na úvod nového roka sme sa rozhodli trošku odľahčiť optimalizáciu aj komunikáciu a povenovať sa inej téme, hoci z rovnakého súdka firemnej kultúry. A hoci sa to podarilo už vlani, nakoľko sme o tom ešte nepísali, práve teraz vám prinášame článok o našom novom logu.

Nakoľko teda máme nové logo a vylepšený design, čomu sa veľmi teším, doviedlo ma to k napísaniu nového článku o identifikačných znakoch spoločnosti, akým je práve logo a veci s ním súvisiace. Tentokrát nepôjde o klasický technický logo manuál, na základe ktorého si upracete prvky svojej firemnej identity, skôr sa posnažím opísať náš príbeh. Príbeh spájajúci kreativitu s logikou, nakoľko obe sú pri tvorbe textov ako aj loga rovnako dôležité. Napokon, posúďte sami.

Logo ako symbol

Logo predstavuje symbol, na základe ktorého spoločnosť identifikujete. Malo by byť jednoduché, stručné, výstižné, aplikovateľné v rôznych farebných prevedeniach, na rôznych podkladoch…Takto to väčšinou začína v príručkách a manuáloch na tvorbu loga. Všetko je to pekné, no ako celú symboliku veľkej spoločnosti vpratať do jedného krátkeho slova či obrázku? Ako ho spraviť tak, aby naozaj vystihovalo podstatu a bolo ešte aj chytľavé?

Chip a Dan Heath vo svojom Nápade za milión (Made to stick), v ktorom učia tvoriť chytľavé myšlienky, hovoria o jednoduchosti, prekvapivosti, konkrétnosti, hodnovernosti a emocionálnom zafarbení príbehu. Aby sa teda vaše logo, a nielen logo, uchytilo, teda prilepilo, malo by spĺňať všetky tieto predpoklady. A to je už naozaj fuška vtesnať do krátkeho symbolu.

A keďže tvoriť na základe teórie nie je najjednoduchšie, poďme na konkrétny príklad, na ktorom sa pokúsime objasniť, ako sme pri tvorbe loga postupovali my. Ako už bolo spomenuté, na muške máme logo ImpulsLine.

Podstatou našej činnosti sú texty, teda copywriting. Texty reklamné, texty odborné, texty technické aj texty vzletné. Vo svojej podstate je to hra so slovíčkami a ako uvádza Victor Hugo – Slovo má ľahkosť vetra a silu hromu. S touto myšlienkou sa stotožňujeme, preto sme si ju dovolili požičať. A v nej vlastne celé naše logo začalo. Lebo bez slov, nielen na webe, skutočne nič nedosiahneme. Slová sú to, čo tvorí obsah a obsah je to, čo priťahuje vyhľadávače, ktoré ho podsúvajú ľuďom, ktorí vyhľadávajú. Slovo ako také je skutočne ľahučké, veď nie je hmotné, no aj napriek tomu (ne)správne použité slovo dokáže urobiť veľa. Oveľa viac, ako by ste čakali. Správne zacielenie pomocou vhodne zvolených slov dokáže ľudí prilákať alebo natrvalo odpudiť. Keď udriete správne, máte vyhraté. Takže toľko Hugova symbolika v spojení s našou. A odtiaľ bol už len krôčik k jej zobrazeniu prostredníctvom loga. Hoci krôčik dosť náročný. 

Ďalším symbolom v našom logu je znak spájajúci jeho 2 časti. Tiež vychádza z ľahkosti a vetra. Symbolizuje padáčik púpavy, ktorý po odtrhnutí vzlietne a z okrúhlej hlavičky sa stáva akýsi ovál. Padáčik letí smerom, ktorým fúka vietor a to môže byť na akúkoľvek svetovú stranu – 4 ovály na 4 smery, čo opäť súvisí so zameraním textov na akúkoľvek tému.

Rozdelenie loga na 2 časti má tiež svoje opodstatnenie. Nakoľko Impuls-om to celé začalo, prvá časť nás spája práve s touto firmou, druhá zas hovorí o línii, ktorú sa snažíme vytvárať písaním textov on-line.

Písmo s pätkami odzrkadľuje, že ide o texty, nakoľko práve novinárske texty boli vždy zarovnávané pätkami. Mierny sklon je prirodzený pre písané písmo, čo odráža príkon ku kreativite a náčrtom na papieri. Pätky písma sú zároveň spojivkom medzi oválnym symbolom loga a lomeným rezom podkladu webu.

Farebnosť nášho loga je zameraná na jasné, pozitívne, žiarivé farby, ktoré naznačujú, že nejde o žiadnu tlačiarenskú šeď. Hoci týmto sa určite nechceme nikoho dotknúť. Skrátka máme pocit vyjadriť, že naše texty vedia byť aj vzletné, oku lahodiace, sloganové, rovnako ako odborné a technické, kde trošku pozitivizmu tiež nezaškodí.

Farby loga je možné upraviť podľa farby podkladu, na ktorom sa logo použije a super vyzerá aj na modrej, cyklaménovej a dokonca čiernej.

Na základe farebnosti loga sme prispôsobili aj podklad nášho webu, ktorý teraz pekne korešponduje s farbou písma v prvej časti a diamantový rez zas odzrkadľuje silu hromu podobnú tvrdosti diamantu, ktorý sa vryje a vyryje stopy do čohokoľvek.

Zarovnanie celého loga je do obdĺžnika, seo v(y)chádza zo S a línia copywriting korešponduje so slovíčkom line, čím logo pôsobí upraveným dojmom, rovnako ako náš spôsob práce a naše texty.

Tak čo poviete? Podarilo sa? :o)

Odteraz nás identifikujete práve na základe tohto symbolu a veríme, že rovnako ako je impulz začiatkom každého konania, bude ImpulsLine Vašou prvou zastávkou pri tvorbe Vašej web stránky či iného propagačného materiálu. Alebo aspoň inšpiráciu na ich tvorbu.

Tešíme sa na vás.

Impuls Team

 

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie