Reklamné slogany versus odborný text

Umiestnené v kategórii: Seo texty

Kvetnaté texty plné metafor versus odborné články zamerané na technickú stránku veci obsahujúce kľúčové slová sú ďalšou spornou otázkou pri tvorbe webu. Na jednej strane teda stojí zaujímavý, vtipný a krátky reklamný slogan, na druhej strane odborný text, z ktorého sa zákazník aj niečo dozvie. Čo je teda lepšie? Kde začať a ako pokračovať? Ktorý text je vyhľadávanejší robotmi a ktorý zákazníkmi?

V kreslení vôbec nie som dobrá, no uvedený obrázok by vám aspoň čiastočne mal napomôcť k rozlíšeniu situácie.
 

 

Odborný text

Pokiaľ ste teda začínajúci podnik, ktorého cieľom je prostredníctvom webu zviditeľniť vašu existenciu a zároveň získať zákazníkov, je pre váš web dôležité, aby ho našli najskôr vyhľadávače, potom ľudia. Pokiaľ totiž vyhľadávač web stránku nenájde a neposunie bližšie k potenciálnym čitateľom, nemá šancu ju nájsť ani jednotlivec. A ohurovať roboty okázalými metaforami nie je veľmi výnosný biznis. Teda aspoň zatiaľ :), pokiaľ vyhľadávače nevedia rozoznať prenesený výraz spojení a pripisujú im len ich prvotný hlavný význam, ktorý v prípade metafor a obrazných vyjadrení reklamných sloganov môže byť o dosť vzdialený od ich pôvodného zámeru.

 

Reklamné slogany

Ak je vaša spoločnosť známa off-line a doposiaľ sa v on-line prostredí neobjavujete, mali by ste tak čo najskôr urobiť. Ak tam už ste, budú pre vás zaujímavé práve výstižné krátke aj metaforické vyjadrenia, frázová prezentácia či zameranie na design. Samozrejme aj v tomto prípade nie je na zahodenie obsahovo bohatý web, na ktorom zákazníci nájdu technickú podporu, odborné info či postupy v podobe odborných textov, ktoré obom stranám zjednodušia vzájomné fungovanie. Kľúčovo nabité texty však už nie sú nevyhnutnosťou, bez ktorej by ste nemohli prežiť, ale naopak, podporou celej tej parády. Preto ich môžete situovať aj mimo hlavnej web stránky, napríklad na blog. Tak lapíte jednou ranou dve skupiny zákazníkov – bažiacich po trefných reklamných sloganoch, aj žiadateľov o informácie. 

Samozrejme odborná či technická textová podpora imidžového webu sa dá riešiť rôznymi spôsobmi, ktoré profi design vôbec nemusia ovplyvniť, to je však už iná kapitola.

Snáď sme vám aspoň trošku pomohli zorientovať sa v rozhodovaní, aký web uprednostníte. Pokiaľ nie, radi vám poradíme na mieru, stačí nás kontaktovať.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie