Viac ako veľký význam správneho timingu

Umiestnené v kategórii: Písanie textov - copywriting

Jeseň sa prehupla do októbra, čo nevidieť budeme odvšadiaľ zavalení reklamným harašením rôzneho charakteru a nemalej intenzity sústredeného na predvianočné nákupy. Pokiaľ plánujete investovať do reklamy aj vy alebo už máte pripravené predvianočné akcie a len čakáte na tú správnu chvíľu, kedy ich pustiť do éteru, skôr ako tak urobíte, skúste si ešte raz preveriť timing, či načasovanie vašej reklamy.

Správne načasovanie reklamy 

Správne načasovanie akejkoľvek kampane je viac ako dôležité, veď staré otrepané – čas sú peniaze – tu platí rovnako intenzívne ako želanie byť v správny čas na správnom mieste. Aby ste teda okrem základného cieľa – vysokého predaja splnili aj uvedené 2, skutočne sa oplatí 2x plánovať a raz zacieliť správne. Vhodné načasovanie reklamy totiž môže spôsobiť stavy vysoko pozitívne, rovnako ako nevhodné načasovanie vie dokonale vybieliť účty aj sklady. 

Zaujímavým príkladom (ne)vhodného načasovania či timingu bol istý seminár, ktorého som sa  v ostatnom čase zúčastnila. Bolo tu veľmi pekne vidieť gradáciu jednotlivých prednášok nielen z hľadiska veku a skúseností prednášajúcich, ale aj zvolenej témy, bodylanguage, poskytovaných dát a informácií, skúseností a tiež prednesu. Aj napriek tomu, že som z dvoch dní absolvovala len tretinu a viac menej finále, myslím, že výsledok bol zaujímavý. Dôležité veci totiž vždy odznejú v úvode a závere. Ten však bol skutočne neočakávaný, čiastočne kontroverzný a v porovnaní s náplňou tých dvoch dní ťažko povedať, či vôbec plánovaný. Posledný prednášajúci totiž vyvracal všetky fakty, ktoré dovtedy odzneli a to dosť ráznym spôsobom. Jeho reč bola skutočne pôsobivá, celý dav, ktorý dovtedy pritakával všetkým, ktorí momentálne stáli na pódiu, teraz rovnako verne súhlasil s ním aj jeho humorom. Vzhľadom k tomu, že to bol človek vysoko vzdelaný a navyše marketingovo a obchodne viac ako školený, som presvedčená, že on svoj cieľ naplnil do bodky. Vzhľadom k tomu, že bol posledný, po ňom nenasledovalo žiadne zhrnutie, ktoré by všetky dovtedy odznené myšlienky spojilo, väčšina zúčastnených si pravdepodobne odniesla z dvoch dní pocit, že celé to bolo nanič a význam mal len posledný príspevok. Ťažko povedať, či bol naplnený aj cieľ celého seminára, no načasovanie tu bolo jednoznačne veľmi premyslené. Pre koho bolo výhodné a pre koho vôbec nie, je na individuálnom zvážení.

Preto pokiaľ plánujete nielen seminár, prednášku ale akúkoľvek reklamnú kampaň, nezabudnite myslieť aj na jej načasovanie. Inak vám zhltne nemalé prostriedky a zabezpečí primalý efekt.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie