Vianočné obdobie – čas na komunikáciu s klientmi

Umiestnené v kategórii: Copywrighting - Písanie správnych predajných textov Písanie seo textov Písanie textov - copywriting

Reklamné kampane nás bombardujú prichádzajúcimi sviatkami už dlhšie ako sa patrí, čím robia pravý opak navodzovania vianočnej atmosféry, nakoľko aj príliš veľké predĺženie zážitku ho skôr oslabí ako posilní. Nech je to však akokoľvek, Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj obdobie voľna, oddychu a v neposlednej miere aj surfovania po webe, najskôr spojeného s hľadaním vhodných darčekov, neskôr s hľadaním receptov a neposlednom rade s googlením nielen zábavy, ale aj všetkého, na čo nebol počas roka čas.

Ak teda aj vy momentálne dumáte nad tým, ako sa klientom dostať do priazne v najpriaznivejšom období na nákupy, alebo pripomenúť v čase predlžovania nákupných zliav medzi sviatkami či v úvode nového roka, zhrnuli sme pár možností, ako na to.

 

Intenzívna (online) komunikácia počas Vianoc

Platená reklama – AdWords, PPC, bannerová reklama a obdobné formy investícií do rýchleho sprostredkovania posolstva sú v tomto období ideálne na podporu zviditeľnenia svojich produktov či služieb. Raketový vzostup a rovnako rýchly pád zaistí práve táto forma komunikácie online.

Sociálne siete – pokiaľ všetci nie sú v obchodoch, sú na sociálnych sieťach. V prípade mladších ročníkov sú všade naraz. Zdieľajú, čo práve nakúpili alebo nedostali, aké boli ich skúsenosti, zážitky či prežitky a pokiaľ im do toho všetkého naservírujete vhodné príspevky, určite vás neobídu. Ak ste na webe, buďte aj na sociálnych sieťach a komunikujte online prostredníctvom pripináčikov, likov, čvirikov či iných –kov, aby ste svoje predvianočné posolstvo rozšírili spôsobom a rýchlosťou dnešnej dobe príznačným.

Reklamné články – PR články, tlačové správy, aktuality, seriály a mnohé iné písomnosti sú ako stvorené na komunikáciu online práve v čase, keď sa na webe preháňajú ešte väčšie masy ako inokedy. Vyberte si vhodné médium a komunikujte svoju myšlienky prostredníctvom vhodne napísaných textov pre web. 

Blog – blogovanie je dlhodobá komunikačná záležitosť pracujúca hlavne na získavaní dôvery, budovaní odbornosti a vzdelávaní svojho publika. Že ľudia v predvianočnom zhone nemajú čas čítať dlhé články, je síce pravda, no medzi sviatkami je odľahčené čítanie na odbornú tému, ktorú nemajú čas študovať inokedy, viac ako vhodné. Pravidelne aktualizovaná komunikácia online prostredníctvom blogu nikdy nie je na zahodenie, tvrdí to aj samotný Google v nejednom zo svojich príspevkov. A hoci neposkytuje raketový vzostup ako platené formy reklamy, zameranie na dlhodobé účinky, ktoré zas rýchle reklamy negarantujú, tvorí pevnú základňu na vyššie uvedené komunikačné predpoklady. Blogovať a hlavne nezanedbávať blog sa teda každopádne oplatí aj v uponáhľanom období Adventu.

Spätné linky – nakoľko všade je viac ľudí ako inokedy, aj spätné linky v adekvátnych článkoch majú väčšiu váhu. Pokiaľ teda nič iné, posilnite aspoň tieto pozície a určite z nich vyžmýkate viac.

Pokiaľ by ste s komunikáciou na webe potrebovali pomôcť, no pred sviatkami čas na túto aktivitu nenájdete ani v mikulášskom vreci, obráťte sa na tých, pre ktorých je online komunikácia každodennou záležitosťou. S nadhľadom aj prehľadom tak dosiahnete viac.

Komunikovať len online však určite nestačí. Pokiaľ nie sú vaše reklamné slogany pretavené do reality, idete sami proti sebe. Preto nezabúdajte na ľudský prístup, bodylanguage a všetky faktory ovplyvňujúce výsledok aj mimo webu. Len tak dosiahnete svoj cieľ s dlhodobým trvaním.

Ak je pre vás obdobie Vianoc práve naopak, časom útlmu, v ktorom si môžete užívať nákupy vy, ani tak nenechávajte online komunikáciu ležať ľadom. Nemusí ísť práve o intenzívnu kampaň, no priebežne dopĺňať obsah, vzdelávať potenciálne publikum odbornými radami či skúsenosťami sa určite vyplatí aj teraz, hoci zužitkovanie sa prejaví neskôr. A potom ako by ste to našli.

Toľko v skratke, čo na Vianoce môžete v oblasti komunikácie online urobiť pre vašu firmu. A čo my môžeme urobiť pre vás :o).

Želáme vám komunikačne úspešný Advent bez stresu :o).

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie