Vyhľadateľné texty na web

Umiestnené v kategórii: Písanie seo textov Písanie textov - copywriting Seo texty

Aby mala webstránka vašej firmy svoje opodstatnenie a prinášala požadovaný efekt online aj offline, mala by byť vyhľadateľná. Pokiaľ ju totiž na webe nikto nenájde, je zbytočné investovať do nej. Aby teda bola vyhľadateľná, potrebuje plnohodnotný obsah, nakoľko webové vyhľadávače fungujú na princípe vyhľadávania podľa relevantného obsahu. No nie je to len o nejakom texte. Ani len o kľúčových slovách. Aby boli texty na webe vyhľadateľné, teda aby sa zapáčili robotom vyhľadávačom, je k tomu potrebné vedieť viac. A vedieť viac si vyžaduje:

študovať viac – a to nielen danú tému, ale aj ako na to, nakoľko dnešné zmeny sú viac ako zdravo časté. Vyhľadateľné texty sú preto vyhľadateľné, že zohľadňujú okrem iného aj aktualizácie online prostredia.

pripravovať viac – písať texty na web len tak z brucha je síce možné, ale vo vyhľadávaní to veľmi nepomôže. Vyhľadateľné texty na web si preto vyžadujú prípravy, istú dávku logiky aj kreativity a určite dosť času.

konzultovať viac – nakoľko vyhľadateľné texty by mali byť do určitej miery aj odborné texty, ktoré zainteresovaným potenciálnym klientom poskytnú požadované informácie, určite si vyžadujú aj konzultácie s odborníkmi. Či sú nimi priamo zadávatelia stránky alebo iní odborníci od fachu, je záležitosťou konkrétneho projektu, každopádne vyhľadateľné texty si žiadajú stretnutia a debaty.

korigovať viac – nikto učený z neba nespadol a pokiaľ copywriter píše zakaždým na inú tému, zakaždým si ju potrebuje naštudovať. Pokiaľ občas niečo nepochopí správne na prvýkrát, opraví to. Pokiaľ je samotný text na web o ničom, nie je veľmi čo korigovať, no pokiaľ má mať známky odbornosti, čo by vyhľadateľné texty mať určite mali, aj korektúry sa nakopia. Je to presne ako: Keď nič nerobíte, nič nepokazíte.

Napísať teda vyhľadateľné texty na web, ktoré povedia tematicky zameranej verejnosti to, čo očakáva, dokonca v logickom slede, je časovo náročnejšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zďaleka to teda nie je len o nejakých textoch. Veď predsa ani len nejaké obrázky nedokážu urobiť ten správny imidž. Pokiaľ má byť váš imidž lepší ako nijaký, venujte textom na váš web náležitú pozornosť. Už Victor Hugo vedel, že: Slovo má ľahkosť vetra a silu hromu a v dnešnom svete odvšadiaľ číhajúcej reklamy má jeho výrok oveľa vyššiu intenzitu ako v jeho časoch.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie