Zjednodušte klientom život. Odvďačia sa vám kúpou.

Umiestnené v kategórii: Písanie textov - copywriting

Pred časom mi jeden klient povedal: „Túto službu sme sa už snažili kúpiť inde. Tam nám to však prišlo príliš zložité. Dali nám totiž vybaviť tú najťažšiu pasáž celej procedúry. Vy ste to zjednodušili, a to je to, čo nás presvedčilo. Nemáme čas zaoberať sa vybavovaním. Chceme, aby ste všetko vyriešili za nás.“

Bola to pocta a dobrá škola zároveň. A platí to v takmer každom odbore, pri skoro akejkoľvek službe či produkte. Dnešní klienti skutočne nemajú času na rozdávanie, preto čím viac urobíte za nich, tým sú vďačnejší. Samozrejme pokiaľ nejde o nízkonákladové produkty, ktoré šetria na každom kroku, len aby podliezli cenu ako sa len dá. Ide napr. o služby, v ktorých sa jedná o veľké papierovanie, vypisovanie formalít, vybavovanie dokumentov, či zháňanie podkladov. Osobne aj mňa dosť poteší, keď v banke pri okienku vypíšu formulár za mňa, banková úradníčka predsa presne vie, ktoré číslo kam patrí, alebo v cestovnej kancelárii vyplnia prihlášku na zájazd, nejdeme tam predsa s kalkulačkou, aby sme si cenu počítali sami, či keď poviem kaderníčke, aký má byť výsledný efekt a technické pozadie a ladenie nechám na ňu. Sú to maličkosti a možno to vyzerá, že nestojí zato venovať im pozornosť, no práve takéto maličkosti robia veľké veci a dokážu zákazníka potešiť.

Keď zjednodušíte život klientom, čo nie je až také namáhavé, nakoľko ste vo svojej profesii doma a presne viete, čo treba robiť, zjednodušíte ho zároveň aj sebe a urýchlite proces uzavretia obchodu. Tak získate nielen 2 v 1, ale aj pozitívnu referenciu a z nej ďalších potenciálnych záujemcov o kúpu. Za tú trošku námahy navyše to určite stojí. A keď si to zoberiete za svoje a celý proces zautomatizujete, už vám poskytovanie služieb all inclusive nebude pripadať nadštandardné, ale samozrejmé.

Na rovnakom princípe by mala byť postavená aj propagácia vašej spoločnosti, o to viac firemná web stránka. Prehľadný firemný web, jednoduché ovládanie a objednávka bez zbytočných preklikov dokážu proces vyhľadávania a objednávania urýchliť, a tak život klientom zjednodušiť. Nakoniec tomu nasvedčujú aj najmodernejšie designy, stavajúce na uvedených atribútoch, čím je celý proces podporený.

Pokiaľ vaše štatistiky hovoria o opaku, skúste sa vžiť do pozície klienta a pozrieť sa na vašu firmu z druhého brehu. Možno prídete na to, že objednať u vás naozaj nie je jednoduché. Zoberte to ako výzvu a začnite odstraňovať bariéry. Život je dosť zložitý, načo si ho komplikovať aj v obchode.

Autor: tk

 

 

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie