Neaktualizovať web je nerozumné

Umiestnené v kategórii: Copywrighting - Písanie správnych predajných textov Písanie textov - copywriting Seo texty

Dnešná doba praje hyperaktivistom a tí svoju rýchlosť nasadili na maximum. A tak rovnako ako v teréne, aj v online prostredí všetko letí rýchlosťou blesku. Google pod chvíľou zavádza novinky, a ruší veci, ktoré sa nám konečne podarilo naštudovať, FaceBook postupne nahrádzajú iné aplikácie a zaujať na ňom vhodné pozície tak ako na začiatku je už viac ako nemožné, Pinterest objavujú aj hráči z bezobrázkového neba…

Byť v strehu, sledovať novinky a hlavne nestagnovať je dnes viac ako nevyhnutnosť, je to priam povinnosť. A preto myslieť si, že máme dobrý web, ktorý za čas vydrží, takže teraz aktualizácie nepotrebujeme a robiť si svoje veci, už dávno nestačí. Tak, ako sa vyvíjajú technológie, mení sa aj online prostredie a web stránky stvorené pred pár rokmi (a tých párov vôbec nemusí byť veľa), už dnes môžu ísť do dôchodku. Bez pravidelného prísunu energie na ne to skrátka nejde.

Aktualizácie webu – viac ako nevyhnutnosť

Aj dnes sa často stretávame s tvrdeniami typu: „Načo sú nám texty pre web, však nech to nejako vyzerá, ostatné je nepotrebné.“ Krátkodobé pohľady tohto typu, aj pri momentálnej naplnenosti kapacít, však už čoskoro môžu byť nedobehnuteľné. Web stránky a online prezentácie totiž rastú geometrickým radom, denne vznikajú nové možnosti ich propagácie a tie, ktoré stagnujú, prípadne až teraz začínajú, alebo ešte horšie, stále ani nechcú začať, o chvíľu už nemusia dostať žiadnu šancu.

Texty pre web nie sú až také nepotrebné, práve naopak. Neustále dopĺňanie noviniek, blogové rady a tipy pre klientov a získavanie si ich dôvery práve odborným poradenstvom tohto typu, PR články či tlačové správy, kontakty so stránkami podobného typu a vzájomné prelinkovanie, to všetko a ešte viac môže vašej web stránke len a len pomôcť. Čím viac času jej venujete, tým viac vám oplatí. Dopĺňať obrázky so stručnými popismi nestačí a pokiaľ nejde o e-shop, veľa možností v tomto smere ani nie je (obrázky v pohybe, teda videá a podkasty sú trocha iná káva). A tak pokiaľ aj nie ste zástancami textovo bohatého obsahu, práve obsahovo bohaté weby vás môžu odlíšiť od konkurencie, vyzdvihnúť vašu jedinečnosť a posunúť o krok vpred. Rovnako ťažko ako sa naskakuje do rozbehnutého vlaku, je nemožné naskočiť aj do online rýchlika, ktorý navyše nejde priamočiaro. Preto pokiaľ môžete, aktualizujte obsah na vašom webe čo najčastejšie a najefektívnejšie. Že to nie je zbytočné, uvidíte čoskoro. A že to nie je jednoduché? 😮 To možno zistíte hneď, ale nejaké riešenie sa vždy nájde :o.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie