Prilákanie návštevnosti je záležitosť obsahu

Umiestnené v kategórii: Písanie seo textov Písanie textov - copywriting Seo články na webové stránky Texty na webové stránky

V bočnej uličke malého mesta bol obchod s oblečením. Nebol ani malý, ani veľký, no mal vždy veľmi pekne upravený výklad. Až natoľko, že ma vždy prinútil vstúpiť. Dnu som však mala pocit, že som niekde úplne inde a že veci, ktoré sa na mňa usmievajú vo výkladnej skrini, nemajú s tými na vešiakoch takmer nič spoločné. A hoci som to prekukla dosť rýchlo, ten výklad ma vždy zlákal natoľko, že som neodolala a stlačila kľučku. Obálka bola vždy lepšia ako obsah.

Na webe nie je možnosť pozrieť si výklad a potom spraviť rozhodnutie otvoriť dvere. Keď zadáte do hľadáčika kľúčové slová, ako odpoveď dostanete výňatky zodpovedajúceho obsahu. A presne to je to, čo vám prinesie návštevnosť v obchode na webe, bez ohľadu na jeho veľkosť či grafiku, bez prízvuku na umiestnenie mimo hlavnej pešej zóny mesta. Aby ste teda presvedčili potenciálnych okolosurfujúcich, nestačí mať len peknú pláž, ale aj vhodnú navigáciu, ktorá vás k nej privedie a najpodstatnejšie, no určite nie posledné, sú dobré vlny. Ako ich však získať, aby vás želané prúdy neobchádzali, ale naopak, prichádzali čo najčastejšie a zotrvávali čo najdlhšie?

 

Content marketing alebo obsahový marketing

V prípade prilákania návštevnosti na váš web to nie je o predpovedi počasia, ale o budovaní kvalitného obsahu prostredníctvom content marketingu a jeho nástrojov. Ako a kde teda tvoriť a šíriť kvalitný obsah z vašej dielne?

  • kvalitná webová stránka – základom je kvalitný obsah na vašej vlajkovej lodi. Aj tu však platí, všetko s mierou a prehľadom. Jednoduché a prehľadné usporiadanie a logická obsahová štruktúra pridajú webu na obľúbenosti, preto dávať naň kvantá informácií, v ktorých sa zákazník viac zamotá ako nájde, nie je osožné. Zdravé jadro má byť tu, doplnkové informácie umiestnite napríklad na podporné mikrostránky alebo ich rozoberajte hlbšie v pravidelne aktualizovanom firemnom blogu.
  • pravidelné aktualizácie jej obsahu – práve tieto dnes hrajú prím v obsahovej forme web stránok. Mať kvalitnú web stránku už dávno neznamená dnes ju vycibriť a od zajtra ju nechať odležať. Práve naopak. Obsahovo bohaté weby sú neustále aktualizované a dopĺňané, čo im pomáha stále rásť. Možností aktualizácií webu je niekoľko:

–         firemný blog – v zahraničí veľmi rozšírená forma podpory a šírenia kvalitného obsahu, do ktorej sa zapájajú aj alebo hlavne kľúčoví hráči firiem, nakoľko práve oni majú najviac skúseností a najväčší prehľad o danej veci. Poskytovanie bezplatného poradenstva a šírenie dobrého mena prostredníctvom firemného blogu plného žiadaných informácií predstavuje zdravé jadro kvalitného obsahu.

–         PR článkyreklamné články – ako nestranné články so žiadanou tematikou okrem rozšírenia a podpory obsahu hlavného webu pridajú aj spätné linky dôležité pre podporu vyhľadávania.

–         príspevky na sociálnych sieťach – v závislosti od charakteru vášho produktu či služby a cieľového publika je potrebné zvážiť výber sociálnej siete a druhu aktivít na nej. Content marketing šíri svoj obsah prostredníctvom aplikácií, súťaží a aktívneho zapájania publika, teda okrem obsahového je aj interaktívnym.

–         obrázky a videá – dnes dosť žiadaný zdroj a spôsob rýchleho šírenia obsahu, na ktorom stavia aj Content marketing. Opäť však záleží na publiku, ktorému je obrazový obsah webu venovaný.  

–         mikrosity a prezentácie – ako podporné stránky pre hlavný web a jeho obsah rovnako dokážu poskytnúť aj spätné linky a venovať sa vybranej problematike konkrétnejšie a viac do hĺbky ako hlavný všeobecný web.

–         kombinácie uvedených možností – v optimálnom rozsahu a obsahu.

Autor: tk

Páčil sa vám článok ? Objednajte si s nami konzultácie